Zalety wdrożenia zakupów na raty w Twoim sklepie

Czy poważnie rozważasz dodanie do swojego sklepu internetowego opcji finansowania ratalnego? W takim razie powinieneś wiedzieć, że opcja ta ma praktyczne same plusy, ponieważ będziesz mógł sprzedawać znacznie więcej.

Jak finansowanie ratalne pomaga twojemu ecommerce?

Czasy się zmieniają i ważne jest, aby oferować klientom to, czego szukają i potrzebują. Proponujemy trik, który pozwoli Ci sprzedawać więcej. Czy wiesz, o czym mówimy? O finansowaniu ratalnym dla sklepów internetowych. Jest to metoda płatności, którą coraz więcej sklepów internetowych wdraża, aby dotrzeć do klientów i sprzedawać więcej.

Dlaczego powstało finansowanie ratalne?

Pojawienie się zakupów na raty nie jest bynajmniej przypadkiem, ale powstało w związku z nowymi przyzwyczajeniami użytkowników. Innymi słowy, coraz więcej użytkowników korzysta z kart kredytowych i opcji płatności, które pozwalają im opóźnić zakupy, aby zapłacić za produkty później. Już nie tylko płacimy w ratach  za nieruchomości, samochody czy remonty, ale wdrażamy tę metodę finansowania na drobniejsze produkty.

Zalety wdrożenia zakupów na raty w Twoim sklepie

Dodanie tej metody płatności do swojego sklepu internetowego to same korzyści:

Zdobędziesz więcej klientów: jedną z głównych zalet jest to, że raty pozwalają zdobyć więcej klientów. Jeśli inne konkurencyjne sklepy tego nie oferują, a Ty tak, to możliwe, że porównując ceny wybiorą właśnie Ciebie.

Sprzedaż więcej: wdrażając więcej opcji, Twoje możliwości mnożą się. Dodając tę metodę płacenia za produkty w ratach, możesz sprzedawać więcej i osiągać większe zyski.

Zwiększysz średnie przychody: płacąc w ratach, klienci mają tendencję do wydawania więcej na zamówienia, ponieważ nie jest to zauważalne. Dlatego też, wdrażając płatności na raty, można znacznie zwiększyć średnie przychody.

Więcej opcji dla klienta, więcej lojalności: klient będzie czuł się zachwycony i szczęśliwszy, ponieważ ma więcej możliwości, jeśli chodzi o zakup produktów z Twojego sklepu.

W rzeczywistości, jeśli spojrzysz, zobaczysz, że główne sklepy internetowe już oferują płatności na raty. Każdy wdraża je lub nie w oparciu o swoich odbiorców, w oparciu o to, co uważa za najlepsze. Jednak korzyści są tak duże, że polecamy Ci ich wdrożenie, aby przenieść Twoją sprzedaż na inny poziom. Nie wahaj się więc unowocześnić swojego ecommerce o finansowanie ratalne, klienci na pewno to docenią.

Więcej o rozwijaniu biznesu ecommerce w portalu www.thanks.pl